Swiss Re за 9 місяців 2026: прибуток зріс на 3 %, коефіцієнт P&C Re 77,3 %
Перестраховик Swiss Re отримав 4,2 млрд доларів чистого прибутку за перші дев'ять місяців 2026 року, що на 200 млн доларів більше, ніж годом раніше. Рентабельність капіталу за період склала 22,5 %, а комбінований коефіцієнт у сегменті P&C Re — 77,3 %.
Ключові фінансові показники Swiss Re за 9 місяців 2026 року
Чистий прибуток групи за третій квартал 2026 року становив 1,3 млрд доларів, за перші дев'ять місяців — 4,2 млрд доларів. Рентабельність капіталу за дев'ять місяців склала 22,5 %.
Страховий сервісний результат, який відображає прибуток від андеррайтингу, зріс на 300 млн доларів і досяг 5,1 млрд доларів. Страхові доходи при цьому знизилися на 800 млн доларів, до 31,2 млрд доларів.
| Показник | 9 місяців 2026 |
|---|---|
| Чистий прибуток групи | 4,2 млрд доларів |
| Страховий сервісний результат | 5,1 млрд доларів |
| Страхові доходи | 31,2 млрд доларів |
| Рентабельність інвестицій групи | 4 % |
Цільовий чистий прибуток групи на весь 2026 рік — 4,5 млрд доларів.
Наші сильні поточні результати відображають дисципліновані андеррайтинг і управління портфелем, тоді як нижча маржа на новому бізнесі відображає конкурентне цінове середовище в P&C, яке ми бачимо сьогодні.
Андерс Мальмстрьом, фінансовий директор групи Swiss Re (переклад)
Ми дотримуємося двох пріоритетів: виконання фінансових цілей і загальна стійкість групи. Наші результати за перші дев'ять місяців ставлять нас твердо на шлях до досягнення обох цілей.
Андреас Бергер, генеральний директор групи Swiss Re (переклад)
Сегмент P&C Re: прибуток і збитки від катастроф
Чистий прибуток перестрахування майна та відповідальності (P&C Re) знизився на 6 % і склав 2,2 млрд доларів. Страховий сервісний результат сегмента зменшився на 200 млн доларів, до 2,7 млрд доларів.
Великі збитки за дев'ять місяців сягнули 941 млн доларів, з яких 624 млн доларів припали на третій квартал. Природні катастрофи дали 640 млн доларів збитків, зокрема землетрус у Колумбії в серпні та шторм Kristin. Великі техногенні збитки становили 301 млн доларів.
Комбінований коефіцієнт сегмента за дев'ять місяців — 77,3 % проти 77,6 % роком раніше. Ціль на весь 2026 рік — нижче 85 %.
Перестрахування life & health і корпоративні рішення
Чистий прибуток L&H Re зріс на 400 млн доларів і досяг 1,5 млрд доларів. Страховий сервісний результат сегмента збільшився на 500 млн доларів, до 1,6 млрд доларів. Ціль на весь рік — 1,7 млрд доларів чистого прибутку.
Swiss Re Corporate Solutions, комерційний страховий підрозділ, отримав 714 млн доларів чистого прибутку проти 693 млн доларів роком раніше. Комбінований коефіцієнт підрозділу — 86,4 % за дев'ять місяців, проти 87,1 % роком тому. Ціль на 2026 рік — нижче 91 %.
Новий бізнес і вартість контрактів
Новий бізнес CSM (contractual service margin) групи скоротився з 3,9 млрд доларів у дев'ять місяців 2025 року до 2,8 млрд доларів у відповідному періоді 2026 року. Компанія пов'язує це з конкурентними умовами на ринку P&C-перестрахування та меншим внеском L&H.
- P&C Re: новий бізнес CSM 1,8 млрд доларів проти 2,5 млрд доларів роком раніше;
- L&H Re: 488 млн доларів проти 833 млн доларів;
- Corporate Solutions: 418 млн доларів проти 500 млн доларів.
Що це означає для інвесторів
Основні показники Swiss Re за перші дев'ять місяців зберігаються на високому рівні, а компанія підтверджує цілі на весь 2026 рік. Водночас падіння нового бізнес CSM показує, що конкуренція на ринку P&C-перестрахування тисне на маржу майбутніх контрактів. Для оцінки динаміки інвесторам варто дивитися не лише на поточний прибуток, а й на обсяг нового бізнесу.
Додатковим чинником є капітал: коефіцієнт платоспроможності Swiss Solvency Test на 1 жовтня 2026 року становив 259 %, а програма викупу акцій на 1,5 млрд доларів, оголошена в лютому, майже завершена.
Примітка редакції: Частки й цифри за сегментами наведено за даними Swiss Re у звіті за 9 місяців 2026 року; окремі показники (наприклад, рентабельність інвестицій 4 %) джерело подає як округлені значення.
Примітка редакції: Ціль скорочення операційних витрат у джерелі подано як 500 млн доларів до 2028 року.
Часті питання
Скільки прибутку заробила Swiss Re за 9 місяців 2026 року?
Swiss Re отримала 4,2 млрд доларів чистого прибутку за перші дев'ять місяців 2026 року, що на 200 млн доларів більше, ніж за аналогічний період 2025 року. За третій квартал прибуток склав 1,3 млрд доларів. Ціль на весь рік — 4,5 млрд доларів.
Що таке комбінований коефіцієнт P&C Re у Swiss Re?
Комбінований коефіцієнт P&C Re за 9 місяців 2026 року становив 77,3 %, проти 77,6 % роком раніше. Компанія ставить ціль нижче 85 % на весь 2026 рік. Чим нижчий показник, тим прибутковіше сегмент перестрахування майна та відповідальності.
Чому впав новий бізнес CSM у Swiss Re?
Новий бізнес CSM скоротився з 3,9 млрд доларів до 2,8 млрд доларів. Компанія пов'язує це з конкурентним ринком P&C-перестрахування та меншим внеском L&H-перестрахування. Ці чинники знижують маржу майбутніх контрактів.
Яка ціль Swiss Re з витрат?
Swiss Re залишається на шляху до зниження операційних витрат на 500 млн доларів до 2028 року. Це одна з цілей, які компанія називає у звіті про результати за дев'ять місяців 2026 року.
Раніше ми писали
Джерела